راز برخورد شهاب سنگ قدیمی ترین پرندگان

راز: برخورد شهاب سنگ قدیمی ترین پرندگان آمریکا پرنده زندگی میلیون محققان برخورد انقراض

گت بلاگز اخبار بین الملل لهستان، روسیه را بزرگترین دشمن خود می‌داند

به گزارش ایسنا، ماتئوش موراویتسکی در نشست جهانی اقتصاد در داووس گفت: ما باید خود را جهت مقابله با روسیه در صورت تهاجم به اوکراین آماده کنیم، این می تواند همزمان

لهستان، روسیه را بزرگترین دشمن خود می‌داند

لهستان، روسیه را بزرگترین دشمن خود می داند

عبارات مهم : آلمان

نخست وزیر لهستان بار دیگر نسبت به خطر روسیه در منطقه اروپا هشدار داد.

به گزارش ایسنا، ماتئوش موراویتسکی در نشست جهانی اقتصاد در داووس گفت: ما باید خود را جهت مقابله با روسیه در صورت تهاجم به اوکراین آماده کنیم، این می تواند همزمان با ورود ارتش روسیه به دونباس و وقوع جنگ رخ دهد، البته ما نمی دانیم که چنین چیزی رخ خواهد داد یا نه ولی بهتر است خطوط دوم و سوم دفاعی را شکل دهیم تا اینکه بدون سلاح باقی بمانیم.

وی افزود: ما با احداث خط لوله گاز نورد استریم ۲ مخالف هستیم، علی رغم اعتقاد دولت آلمان این پروژه ای اقتصادی نیست.

موراویتسکی خاطرنشان کرد: نتیجه این پروژه آن است تا خط لوله گازی که از اوکراین سوخت روسیه را به اروپا انتقال یافته می کند از کار بیفتد.

پیشتر رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه امریکا نیز از موضع نخست وزیر لهستان در مخالفت با احداث خط لوله گاز تازه روسیه به اروپا حمایت کرده بود.

آمریکا تلاش می کند تا با ایجاد اختلال صادرات گاز روسیه به اروپا و وضع تحریم های گسترده بر ضد این کشور، گاز خود را به کشورهای اروپایی بفروشد.

پروژه خط لوله گاز نورد استریم ۲ مشمول بر دو خط لوله گاز با ظرفیت ۵۵ میلیارد متر مکعب گاز است که از سواحل روسیه و از طریق دریای بالتیک به آلمان می رسد.

در برابر اجرای این پروژه بعضی کشورهای اروپایی از جمله اوکراین دلواپس از دست دادن درآمد کنونی خود از ترانزیت گاز روسیه به اروپا هستند و آمریکا نیز می کوشد تا گاز صادراتی خود به صورت ال ان جی را به جای گاز روسی با قیمت های بالاتر به اروپا بدهد.

لهستان، روسیه را بزرگترین دشمن خود می‌داند

واژه های کلیدی: آلمان | اروپا | روسیه | پروژه | لهستان | آمریکا | لهستان | اوکراین

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz