راز برخورد شهاب سنگ قدیمی ترین پرندگان

راز: برخورد شهاب سنگ قدیمی ترین پرندگان آمریکا پرنده زندگی میلیون محققان برخورد انقراض

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری یادت است هنگامی که فیلمت توقیف شد علیه سپاه چه می گفتی؟ ، منتقد حاتمی کیا،او را به حضرت فاطمه حواله داد

روزنامه شرق نوشت:غلامعباس فاضلی، منتقد برنامه «هفت»، در تصویر العمل به ابراهیم حاتمی کیا که در مراسم نهایی سی وششمین جشنواره فیلم فجر سخنانی ایراد کرده بود،

یادت است هنگامی که فیلمت توقیف شد علیه سپاه چه می گفتی؟ ، منتقد حاتمی کیا،او را به حضرت فاطمه حواله داد

منتقد حاتمی کیا،او را به حضرت فاطمه حواله داد/یادت است هنگامی که فیلمت توقیف شد علیه سپاه چه می گفتی؟

عبارات مهم : ایران

روزنامه شرق نوشت:غلامعباس فاضلی، منتقد برنامه «هفت»، در تصویر العمل به ابراهیم حاتمی کیا که در مراسم نهایی سی وششمین جشنواره فیلم فجر سخنانی ایراد کرده بود، جوابیه ای منتشر کرد.

در بخشی از جوابیه آمده است:

*نمایش پرهیاهوی شما در مراسم نهایی جشنواره سی وششم، جهت من تداعی کننده «شو» کهنه شما در جشنواره نوزدهم بود. همان هنگامی که که در جلسه مطبوعاتی فیلم «موج مرده» پوزتیوهای بریده شده است فیلم را به علت اعتراض به سانسور فیلم به وسیله سپاه پاسداران روی میز چیدید و در معرض نمایش گذاشتید.

*در آن جلسه دست به دامان منتقدان شدید، از آنها خواستید از فیلم شما حمایت کنند، و از کج فهمی ها و یکسونگری های سپاه پاسداران و فرماندهان آن گله کردید.

*حرف هایتان در مراسم خوش حالی دهم منتقدان علیه «یالثارات» یادتان هست؟! حالا چطور به خود اجازه می دهید هنگامی که چند نفر از اعضای این انجمن، (آنهم کسانی که سابقه فعالیت آنها دو الی سه دهه است) از فیلم شما خوششان نیامده چنین زبان به افترا بگشایید و به خاطر فیلمی هالیوودی و پرزرق وبرق که فاصله زیادی با آثار متقدم شما دارد، به آنها برچسب سیاسی بزنید و به «اپوزیسیون» منتسب کنید؟!

*این همه تعارض در زندگی و از بستر این جناح سیاسی به آن جناح رفتن زشت هست، ولی زشت تر از آن قربانی گرفتن شما جهت تعارضات زندگی تان است.

*چه کسی گفته شما ملاک و معیار نظام هستید که مخالفت با فیلم شما بشود «اپوزیسیون»؟ مگر همین شما نبودید که با فیلم «موج مرده» بزرگ ترین ضربه معنوی را به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وارد کردید و به خاطر همین رویکرد نه تنها فیلم تان تا مدت ها اجازه نمایش نداشت، بلکه خودتان هم «ممنوع التصویر» بودید؟ کمتر کسی است که نداند فیلم بد «گزارش یک جشن» شما آیا هشت سال است در محاق توقیف مانده. حالا اپوزیسیون کیست؟! من هستم یا شما؟ من سال ها در این عرصه با فساد مبارزه کرده ام؛ به خاطر آن فحش خورده ام، ناسزا شنیده ام، و طرد شده است ام، ولی تا امروز کسی برچسب «اپوزیسیون» به من وارد نکرده.

*از کی تا حالا فیلم سینمایی شما مبنای نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران شده، که اگر کسی از آن خوشش نیاید، باید متهم به براندازی شود؟! من فرزند این انقلابم، اپوزیسیون نیستم. من در اظهارنظرم راجع به سینما آزادم. عرصه نقد فیلم مانند «فدک» ارمغان و عطیه نظام مقدس جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به سینمای کشور عزیزمان ایران هست، و دوران خلیفه گری غاصبان مدت هاست سپری شده؛ اجازه نمی دهم این حوزه نه از جانب شما، و نه از جانب هیچ شخص دیگری به خاطر منافع شخصی غصب شود و مورد تعدی قرار گیرد.

* ماهیت شما که رفتن از بستر این جناح به بستر آن جناح است سال هاست جهت همگان واضح و مبرهن هست. عوام فریبی کافی هست. سوارشدن روی موج احساسات خانواده شهدا بس هست. اگر فلان سردار عزیز فیلم شما را دوست دارد، اگر خانواده یک شهید مدافع حرم با فیلم شما رابطه احساسی برقرار می کنند، علت بر این نیست که من و همکارانم «اپوزیسیون» هستیم. من جهت اینکه از فیلمی خوشم بیاید بدهکار کسی نیستم. همکار من در آن برنامه تلویزیونی به فیلم شما «سه ستاره» داده و من «یک ستاره». دیگر از ما چه می خواهید؟! شما رفته بودید فیلمی علیه داعش بسازید، ولی واکنش‌ها شما در مراسم نهایی نشان داد متأسفانه خودتان به یک داعشی تبدیل شده است اید. واکنش‌ها شما در مراسم نهایی جشنواره سی وششم یک واکنش‌ها انقلابی نبود، بلکه به نظر می رسید در کنگره حزب رستاخیز شرکت کرده اید و دارید بیانیه این حزب را قرائت می کنید!

*همکاران ام را نمی دانم، ولی من از این افترای شما درنمی گذرم و شما را به فاطمه زهرا (س) واگذار می کنم.

یادت است هنگامی که فیلمت توقیف شد علیه سپاه چه می گفتی؟ ، منتقد حاتمی کیا،او را به حضرت فاطمه حواله داد

واژه های کلیدی: ایران | نمایش | منتقدان | جشنواره | جشنواره فیلم | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz